تحقیق بررسی روش های پرداخت بین المللی ثمن در تجارت بین الملل

دانلود تحقیق با موضوع بررسی روش های پرداخت بین المللی ثمن در تجارت بین الملل، در قالب word و در 25 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه انواع روش های پرداخت ثمن پرداختحقیق بررسی روش های پرداخت بین المللی ثمن در تجارت بین الملل|34050539|k-status|تحقیق بررسی روشهای پرداخت بین المللی ثمن در تجارت بین الملل,روشهای پرداخت بین المللی ثمن در تجارت بین الملل,روشهای پرداخت بین المللی ثمن,انواع روشهای پرداخت ثمن,ویژگی های سند تجاری,برات,قواعد حاکم بر ضمانت نامه بانکی,انواع اعتبارات اسنادی
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد تحقیق بررسی روش های پرداخت بین المللی ثمن در تجارت بین المللرا مشاهده می نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع بررسی روش های پرداخت بین المللی ثمن در تجارت بین الملل،

در قالب word و در 25 صفحه، قابل ویرایش، شامل:


مقدمه
انواع روش های پرداخت ثمن
پرداخت نقدی یا پیش پرداخت ((full advance payment
ایرادات روش پیش پرداخت
پرداخت وعده دار یا حساب مفتوح (open account trade)
ایرادات روش پرداخت وعده دار
پرداخت با استفاده از اسناد تجاری یا وصول اسنادی (collection)
ویژگی های سند تجاری
برات
برات بین المللی
مزایای اسناد وصولی
ایرادات روش اسناد وصولی
مفاد مشترک ضمانت نامه¬های بانکی
شیوه های متداول پرداخت در ضمانت نامه بانکی
قواعد حاکم بر ضمانت نامه بانکی
پرداخت با استفاده از اعتبارات اسنادیletter of credit)_ documentury credit)
حداقل اسنادی که معمولا حین مبادله مورد لزوم می باشد:
انواع اعتبارات اسنادی
اعتبار اسنادی تأیید شده و تأیید نشده
اعتبار اسنادی تضمینی یا تجاری
اعتبار اسنادی قابل برگشت و غیر قابل برگشت
اعتبار اسنادی قابل انتقال و غیر قابل انتقال
اصول حاکم بر اعتبار اسنادی
مزایای اعتبارات اسنادی
ایرادات اعتبارات اسنادی
نتیجه گیری
منابعقسمتی از متن پاورپوینت:
اصولاً پرداخت ثمن با تسلیم مبیع تقارن دارد. غالباً عقود منعقده در تجارت بین الملل از نوع عقودی هستند که به آن ها عقد غائبین یا غیر حضوری اطلاق می گردد. در بیع بین الملل به جای پرداخت دیداری که مستلزم اعتماد فراوان متعاملین به یکدیگر یا تسلیم مبیع به مشتری است لزوما باید از روش های جایگزین استفاده نمود که علاوه بر تأمین مالی تضمینی نیز در آن خصوص به دست دهند.غالبا در تجارت بین الملل انتقال اسناد رخ می دهد (ابعاد حقوقی و روشهای پرداخت در تجارت الکترونیک و تجارت بین المللی سنتی، سید علی شبستری)


در معاهدات تجاری بین المللی مقصود از «ثمن» پولی است که فروشنده در مقابل دریافت آن مالکیت کالا را به خریدار انتقال می دهد مبلغ این پول می تواند بعد از انعقاد عقد مورد توافق قرارداد گیرد.


روش های پرداخت ثمن، برای به حداقل رسانیدن خطر عدم پرداخت، در طول تاریخ تحولاتی را پشت سر گذاشته است. تا اواخر قرن هجدهم، داد و ستد جهانی روشی ثابت و ابتدایی داشت، خریدار یا نماینده او شخصا به فروشنده مراجعه می کرد و با پرداخت ثمن به صورت نقد، کالا را تحویل می گرفت و با خود حمل می کرد. به این ترتیب هیچ یک از طرفین در معرض عهد شکنی و نقض عقد توسط طرف دیگر قرار نمی گرفت و هیچ خطری پرداخت وجه را تهدید نمی کرد.
انقلاب صنعتی اروپا و امریکا، در تجارت بین المللی نیز انقلابی به جود آورد که به علت ضرورت مداخله اشخاص و موسسات مختلف در حمل و نقل کالا از یک طرف و پرداخت ثمن از طرف دیگر، امکان اعمال روش ابتدایی ثمن را غیرعملی نمود. به منظور حل مشکل، ابتدا روش های پرداخت داخلی در تجارت بین المللی مورد استفاده قرار گرفت که به علت عدم کفایت آن، پرداخت با اعتبارات اسنادی که شباهت زیادی به روش ابتدایی تحویل همزمان کالا و تسلیم ثمن دارد به کار گرفته شد ...توضیحات:

این فایل شامل تحقیق بسیار جامع و کامل با موضوع بررسی روش های پرداخت بین المللی ثمن در تجارت بین الملل می باشد که در حجم 25 صفحه، همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان رشته حقوق به عنوان کار تحقیقی مورد استفاده قرار گیرد.


تحقیق تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن، کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت شده است.