تحقیق حقوق شهروندی امام خمینی (ره)

متن کوتاه درباره حقوق شهروندی,از حقوق شهروندی چه می دانید,انواع حقوق شهروندی در قانون اساسی ایران,شهروند و حقوق شهروندی را تعریف کنید,تبیین اندیشه های امام خمینی از منظر حقوقی,مسئولیت شهروندی چیست,محورهای حقوق شهروندی,حقوق شهروندی در شریعت,چند نمونه از حقوق شهروندی,حقوق شهروندی در قانون اساسی,دو مورد از حقوق شهروندی را نام ببرید,چند نمونه از حقوق شهروندی را نام ببرید مطالعات هشتم,مقاله حقوق شهروندی pdf,تحقیق در مورد حقوق شهروندی در ایران,تکالیف شهروندی چیست,حقوق شهروندی به زبان کودکان,مقاله حقوق شهروندی در اسلام,حقوق شهروندی در اسلام و جمهوری اسلامی,بررسی حقوق شهروندی,اهمیت حقوق شهروندی,انواع حقوق شهروندی,حقوق شهروندی نورمگز,دانلود رایگان مقاله در مورد حقوق شهروندی,حقوق شهروندی چیست کلاس چهارم,حقوق شهروندی چیست مطالعات هشتم,مقاله در مورد حقوق شهروندی و سلامت روان,حقوق شهروندی در اسلام pdf,حقوق شهروندی چیست,متن کوتاه در مورد حقوق شهروندی,مهم ترین آموزه ی اندیشه اسلامی از نگاه شما چیست,حقوق شهروندی در اندیشه و تفکر اسلامی,حقوق شهروندی در قرآن,مقاله حقوق شهروندی,حقوق شهروندی چیست pdf,شهروند کیست حقوق شهروندی چیست,منشور حقوق شهروندی چیست,حقوق شهروندی چیست هشتم,آیه ای تصادفی از قرآن,مقاله در مورد آیات الاحکام,ایات الاحکام سوره بقره,یک آیه از قرآن,آیات الاحکام چیست,آیات الاحکام به انگلیسی,تفسير آيات الأحكام صابوني PDF,جزوه آیات الاحکام جزایی,تحقیق حقوق شهروندی امام خمینی (ره) توضیحات: دانلود تحقیق با موضوع حقوق شهروندی امام خمینی (ره)، در قالب word و در 35 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن: انقلاب اسلاتحقیق حقوق شهروندی امام خمینی (ره)|35027629|k-status|مبانی نظری حقوق شهروندی به زبان ساده,,دانلود مقالات حقوق شهروندی,,مقاله حقوق شهروندی doc,,مقاله حقوق شهروندی pdf,,چارچوب نظری حقوق شهروندی در اسلام pdf,,پیشینه تحقیق چند نمونه از حقوق شهروندی در اسلام,,حقوق شهروندی چیست,,ایات مربوط به ح,,,
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد تحقیق حقوق شهروندی امام خمینی (ره)را مشاهده می نمایید .

تحقیق حقوق شهروندی امام خمینی (ره)

توضیحات:

دانلود تحقیق با موضوع حقوق شهروندی امام خمینی (ره)،
در قالب word و در 35 صفحه، قابل ویرایش.بخشی از متن:

انقلاب اسلامی از آغاز، انقلابی برای احقاق حقوق ملت در تمامی ابعاد آن بود و حقوق شهروندی به عنوان یکی از ارکان مهم این حقوق، از همان ابتدا درقالب شعارها، آموزه ها و جهت گیری های نهضت خود را نشان داده است. «امام خمینی(ره)، نقش مردم را در راس تغییر و تحول جامعه می دانند. اشاره صریح ایشان به نقش مردم به ویژه مستضعفان و طبقه محروم در همه تحلیل ها هست. در کتاب صحیفه امام بیش از ده هزار بار کلمه مردم، نقش و، وظیفه آنان آمده و بیش از چهارده هزار بار واژه ملت و ملت ایران به کار برده شده است ».
لذا، نهضت انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی، فرصت بسیار مناسبی فراهم آورد تا برای اولین بار یک فقیه جامع الشرایط و برجسته که خود اقدام به تاسیس یک نظام سیاسی کرد، آراء و اندیشه ها و دیدگاه های خود را درباره مسایل مختلف حقوق مردم با بهره گیری از منابع فقه و در رابطه با جامعه سیاسی اسلامی ارائه دهد. انقلاب اسلامی از متن مردم برخاسته و با رهبری حضرت امام خمینی(ره) از پانزدهم خردادماه 1342 هـ.ش. آغاز گردید. اوج حمایتهای مردمی و در صحنه بودن امت در سالهای 1356 تا 1357 هـ.ش جلوه گر شد. از آنجا که مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان از هر قشر و گروه گام در راه مبارزه علیه طاغوت ستمشاهی نهاده و بساط ظلم و نظام 2500 ساله شاهنشاهی را از میهن اسلامی برچیدند. اگر نقش مردم در تشکیل حکومت اسلامی را از صدر اسلام تا به امروز بررسی کنیم، می بینیم که مردم در تشکیل حکومت اسلامی نقش موثر و زیادی داشته اند. در پیروزی انقلاب اسلامی هم همت و پشتکار عموم مردم، نقش اساسی خود را جلوه گر ساخت. در اين پژوهش نيز هدف آن است كه با بیان فرائض امام(ره) به شناخت بيش‌تري از ابعاد و حوزه شمول حقوق شهروندی از دیدگاه ایشان دست يابيم. در فصل قبل به مفهوم شناسی شهروند و حقوق شهروندی پرداختیم. و در مجموع بیان کردیم که حقوق شهروندی مجموعه ای از قواعدی است که بر روابط اشخاص در هر جامعه حکومت می کند.
و . . .فهرست مطالب:

تبیین حقوق شهروندی از منظر امام خمینی(ره)

بررسی فرمان هشت ماده ای امام خمینی(ره)

حقوق بشر از منظر امام خمینی(ره) و ارتباط آن با حقوق شهروندی

ابعاد حقوق شهروندی در اندیشه امام خمینی(ره)

حقوق مدنی شهروندان از دیدگاه امام خمینی(ره)

حقوق سیاسی شهروندان ازدیدگاه امام خمینی(ره)

رفرنس درون متنی دارد

فهرست منابع