دانلود مقاله ترجمه شده مدیریت داده ها در سیستم های پایگاه داده توزیع شده زمان واقعی

فایل دانلودی فقط شامل فایل ترجمه شده با پسوند pdf بوده و فایل انگلیسی در آن موجود نمی باشد. بخشی از ترجمه فارسی مقاله: چکیده. پیشرفتهای اخیر در شبکههای ارتباطاتدانلود مقاله ترجمه شده مدیریت داده ها در سیستم های پایگاه داده توزیع شده زمان واقعی|40249730|k-status|دانلود مدیریت داده ها در سیستم های پایگاه داده‌ زمان واقعی توزیع شده‌ تلفن همراه نقدها و مسائل,تحقیق مدیریت داده ها در سیستم های پایگاه داده‌ زمان واقعی,مقاله مدیریت داده ها در سیستم های پایگاه داده‌ زمان واقعی توزیع شده‌ تلفن همراه
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد دانلود مقاله ترجمه شده مدیریت داده ها در سیستم های پایگاه داده توزیع شده زمان واقعیرا مشاهده می نمایید .

فایل دانلودی فقط شامل فایل ترجمه شده با پسوند pdf بوده و فایل انگلیسی در آن موجود نمی باشد.

بخشی از ترجمه فارسی مقاله:

چکیده. پیشرفت‌های اخیر در شبکه‌های ارتباطات وایرلس و کامپیوترهای قابل حمل منجر به ظهور یک ناحیه‌ی جدید پژوهشی به نام سیستم‌های محاسباتی تلفن همراه شده است. بخش مهمی از پژوهش انجام شده در سیستم‌های محاسباتی تلفن همراه، روی مدیریت داده‌های تلفن همراه انجام شده است.آن چه مدیریت داده‌ی تلفن همراه را از مدیریت داده‌ی متعارف متمایز می‌سازد تحرک کاربران یا کامپیوترهای متصل به سیستم، و محدودیت‌های منبع از قبیل پهنای باند وایرلس و عمر باتری است. به عنوان یک نتیجه از چنین ویژگی‌های متمایز سیستم‌های تلفن همراه، تکنیک‌های مدیریت داده‌ی ایجاد شده برای سیستم‌های متعارف پایگاه داده‌ی توزیع شده ممکن است در یک محیط تلفن همراه به خوبی کار نکنند. در طیف گسترده‌ای از نواحی، از جمله توزیع داده‌ی روی تلفن همراه و/یا کامیپوترهای غیر متحرک، پردازش پرسش‌ها و تراکنش‌های ارائه شده توسط کاربران تلفن همراه، حفظ پایداری داده‌های ذخیره شده در کامپیوترهای متحرک، و غیره، نیاز به کارهای پژوهشی است. مساله‌ی مهم دیگر که نیاز به ملاحظه در مدیریت داده دارد نیازمندی پردازش پرسش‌ها و تراکنش‌ها در محدوده‌های زمانی خاص به منظور حفظ اعتبار موقت داده‌های ارزیابی شده توسط این پرسش‌ها و تراکنش‌ها است. هدف اصلی ما در این پروژه، بررسی جامعی از مسائل برای ایجاد انواع مختلف روش‌ها برای مدیریت داده‌ی تلفن همراه در پاسخ به نیازمندی‌های ذکر شده در بالا است.
کلمات کلیدی. مدیریت داده، تحرک، کنترل همزمان، امنیت، محاسبه‌ی تلفن همراه، پایگاه داده‌ی زمان واقعی توزیع شده‌ی تلفن همراه.
۱ پیشگفتار
بسیاری از محققان فعلی در عرصه‌ی محاسبا تلفن همراه، دیدگاه یکسانی را به اشتراک می‌گذارند: دسترسی فراگیر به اطلاعات، داده‌ها، و برنامه‌های کاربردی. دسترس فراگیر، اشاره به توانایی کاربر در دسترسی به این منابع محاسباتی از تقریبا هر پایانه‌ای را دارد. ایده‌ی پشت این تحقیق، فراهم کردن انتشار مقادیر عظیم اطلاعات مفید و لازم برای کابران مختلف تلفن همراه به وسیله‌ی طراحی خط‌مشی‌های کارامد مدیریت داده است. پیشرفت‌های جدید مربوط به اینترنت، بنیان‌های مستحکمی را برای عرصه‌ی گسترده‌ی سیستم‌های محاسباتی فراگیر ایجاد می‌کنند. [۱، ۲].
دسترسی جهانی و مدیریت اطلاعات، یکی از نیروهای محرک در تکامل فناوری کامپیوتر است. محاسبات مرکزی، قابلیت انجام محاسبات بزرگ و پیچیده و استفاده‌ی پیشرفته از اطلاعات را فراهم کردند. پیشرفت‌های در شبکه‌بندی کامیپوترهای متصل همراه باهم منجر به محاسبات توزیع شده، شده است. فناوری وب و اینترنت نیز دسترسی به اطلاعات مرتبط و محاسبات جهانی را فراهم می‌کنند. با این حال، ایستگاه‌های دسترسی محدود به مکان‌های فیزیکی، مرز چشم‌انداز را محدود می‌کند. شبکه‌ی جهانی واقعی می‌تواند تنها از طریق قابلیت محاسبه ودسترسی به اطلاعات از هر جا و در هر زمانی، حاصل شود. این یک نیت اساسی برای ایجاد انگیزه‌ی محاسبات تلفن همراه است. این تکامل، نتیجه‌ی جمعی هر دوی پیشرفت‌های سخت‌افزار و نرم‌افزار در سطوح مختلف برانگیخته شده توسط نیازهای محسوس برنامه‌ی کاربردی است [۳]. پژوهش زیرساختی برای ارتباطات و شبکه‌بندی، برای شناخت سیستم وایرلس ضروری است. به همان اندازه مهم، طراحی و اجرای برنامه‌های کاربردی مدیریت داده برای این سیستم‌ها است، وظیفه‌ای که مستقیما تحت تاثیر مشخصات رسانه‌های بیسیم (وایرلس) و تحرک ناشی از منابع داده و محاسبات است. اگرچه یک ناحیه‌ی نسبتا جدید، مدیریت داده‌های تلفن همراه، انگیزه‌ی ایجاد تلاش‌های پژوهشی برانگیخته شده توسط هر دوی یک پتانسیل بزرگ بازار و بسیاری از مسائل پژوهشی چالش‌برانگیز را ایجاد کرده است [۴].
تمرکز مدیریت داده‌ها برای محاسبات تلفن همراه، بر مدیریت داده‌ها فراتر از سطح شبکه‌بندی است. هدف، فراهم کردن مروری جامع و منسجم از پیشرفت‌های اخیر در مدیریت داده‌ها تلفن همراه و وایرلس است. مدیریت داده‌ها برای محاسبات تلفن همراه، منبعی منفرد را برای محققان و متخصصانی فراهم می‌کند که به دنبال این هستند که در کنار پا به پای جدیدترین نوآوری‌ها در این زمینه حرکت کنند [۵].
تکامل بیشتر فناوری‌های اینترنت، شبکه‌ی گسترده‌ای مبتنی بر کاربردهای پویا و مولفه-محور را حاصل خواهد کرد که به اشتراک‌گذاری منابع مقیاس‌پذیر و کارامد را تعداد وسیعی از کاربران متحرک و پویا (یا موبایل) را پشتیبانی می‌کند. همان‌طورکه کاربران به تدریج برای اتکا بر اینترنت به عنوان یک ابزار ضروری، رشد می‌کنند اغلب کاربران، کاربران متحرک یا پویا یا هر دو خواهند بود. در حالی‌که کاربران موبایل، به اینترنت از یک کامپیوتر قابل حمل دسترسی دارند، کاربران متحرک ممکن اسن از پایانه به پایانه حرکت کنند. در هر دو حالت، یک کاربر به طور ایده‌آل قادر به انجام موفق وظایف یکسان با سادگی مساوی از هر مکان روی کامپیوتر قابل حمل خود یا در هر پایانه‌ی متصل به اینترنت خواهد بود. بسیاری از مسائل دیگر نیز، در زمینه‌ی سیستم‌های توزیع شده، مدیریت پایگاه داده، مدیریت تراکنش، سیستم‌های عامل یا فایل، بازیابی یا انتشار اطلاعات، و محاسبات وب وجود دارند.