دانلود پاورپوینت آشنایی با روش تحقیق قوم نگاری

فهرست مطالب قوم نگاری چیست؟ ویژگی ها متمایز کننده تحقیق قوم نگارانه چارچوب مفهومی برای انجام تحقیق قوم نگاری روش های قونگارانه كدامند؟ مصاحبه های قوم نگارانه نمدانلود پاورپوینت آشنایی با روش تحقیق قوم نگاری|40278700|k-status|تحقیق,روش تحقیق,قوم نگاری,مصاحبه های قوم نگارانه,مزایای پژوهش قوم نگارانه,معایب پژوهش قوم نگارانه
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد دانلود پاورپوینت آشنایی با روش تحقیق قوم نگاریرا مشاهده می نمایید .

فهرست مطالب

قوم نگاری چیست؟

ویژگی ها متمایز کننده تحقیق قوم نگارانه

چارچوب مفهومی برای انجام تحقیق قوم نگاری

روش های قونگارانه كدامند؟

مصاحبه های قوم نگارانه

نمونه هایی از مطالعات قوم نگارانه:

قدیمی ترین تحقیق قوم شناسی

مزایای پژوهش قوم نگارانه

معایب پژوهش قوم نگارانه

نکات طلایی قوم نگاری

قوم نگاری چیست؟

قوم نگاری عبارتند از عمل توصیف و توضیح یك فرهنگ معین در مقطع خاصی از زمان.

فرهنگ، در اینجا به مثابه معرفتی كسب شده تعریف میشود كه افراد برای تفسیر و تعبیر تجربه و انجام رفتار اجتماعی از آن استفاده میكنند.

تحقیق قوم نگاری ابتدا در انسان شناسی مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع شاخه ای از انسان شناسی است که هدف آن توصیف علمی فرهنگ افراد جامعه است. در تحقیقات علوم اجتماعی، جریان آماده سازی تفسیرهای علمی، فرایندها، نظام و پدیده های اجتماعی درون یک جامعه معین را قوم نگاری می گویند.

برخی عقیده دارند که تحقیق قوم نگاری بیشتر یک رویکرد است تا یک روش تحقیق، زیرا در آن از چند روش تحقیق شامل مصاحبه، مشاهده و ابزارهای مختلف اندازه گیری استفاده می شود.

تحقیق قوم نگاری در مراحل اولیه تحقیق، که اطلاعات کمتری درباره یک پدیده وجود دارد، و در موقعیت هایی که امکان استفاده از روش های دیگر تحقیق وجود ندارد، سودمند است.

فایل پاورپوینت ۳۶ اسلاید