دانلود پاورپوینت آشنایی با استان بوشهر

فهرست مطالب مقدمه تاریخچه استان بوشهر جغرافیا و اقلیم استان بوشهر وضعیت اقتصاد استان بوشهر مهم ترین صنایع استان بوشهر بنادر و فرودگاههای استان بوشهر آداب و رسومدانلود پاورپوینت آشنایی با استان بوشهر|40279470|k-status|بوشهر,عسلویه,کنگان,نیروگاه اتمی,مهم ترین صنایع استان بوشهر,غذاهای محلی استان بوشهر
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد دانلود پاورپوینت آشنایی با استان بوشهررا مشاهده می نمایید .

فهرست مطالب

مقدمه

تاریخچه استان بوشهر

جغرافیا و اقلیم استان بوشهر

وضعیت اقتصاد استان بوشهر

مهم ترین صنایع استان بوشهر

بنادر و فرودگاههای استان بوشهر

آداب و رسوم مردم بوشهر

وضعیت کشاورزی و دام پروری استان بوشهر

زبان و مذهب مردم بوشهر

صنایع دستی و سوغاتاستان بوشهر

مناطق دیدنی استان بوشهر

غذاهای محلی استان بوشهر

مهم ترین دانشگاههای استان بوشهر

شهرستان های استان بوشهر

منابع

مقدمه

استان بوشهرازاستان‌هایجنوبیایرانو هفدهمین استان بزرگ کشور به لحاظ مساحت است که در حاشیهخلیج فارسقرار دارد. مرکز این استانبندر بوشهرمی‌باشد.

این استان به‌علت قرارگیری در ساحل استراتژیک خلیج فارس،صادرات و واردات دریایی،صنعت صیادی، وجود ذخایر نفت و گاز (پارس جنوبیوشمالی)، کشاورزی، نخل‌داری و وجودنیروگاه هسته‌ایاز اهمیت راهبردی و اقتصادی برخوردار است؛ به گونه‌ای کهپایتخت انرژی ایرانلقب گرفته‌است.


مبارزه مردم دشتی، دشتستان و تنگستانعلیه نیروهای بیگانه در یکصدسال گذشته از شاخص‌های مهم تاریخی این استان است.

تاریخچه استان بوشهر

قدمت سرزمین بوشهر، به عهد ایلامی و تمدن بین‌النهرین برمی‌گردد. این سرزمین جزء یکی از ایالت‌های جنوب غربی دولت ماد در زمان مادها در آغاز سده هشتم قبل از میلاد بوده و جزو ساتراپ‌نشین چهاردهم دولت ماد در زمان حکومت هوخشتره بوده است. در اطراف شهر برازجان آثاری باارزش از دوره هخامنشیان به دست آمده است. در دوره ساسانی و در زمان اردشیر بابکان شهر و رام اردشیری در دو فرسنگی شهر بوشهر ساخته شد که اکنون خرابه‌های آن به نام ریشهر معروف است.

از اواخر قاجاریه تا سال ۱۳۱۶ ایران به ۲۷ بخش تقسیم شده بود که بوشهر، بنادر و جزایر خلیج فارس یکی از این بخش‌ها به‌شمار می‌رفت. از سال ۱۳۱۶ در تقسیمات جدید کشوری، بوشهر و توابع آن یکی از شهرستان‌های استان هفتم (فارس) محسوب شده و جزء قلمرو استانداری فارس شد. در سال ۱۳۳۹ در تقسیمات سیاسی کشور تحولاتی انجام شد و بوشهر و توابع آن به نام فرمانداری کل بنادر و جزایر خلیج فارس به مرکزیت بوشهر از استان فارس جدا شد.

و......

فایل پاورپوینت 62 اسلاید