دانلود پاورپوینت آشنایی با استان کرمانشاه

فهرست مطالب مقدمه تاریخچه کرمانشاه موقعیت جغرافیاییکرمانشاه کوهها و رودخانه های مهم کرمانشاه آب و هوای استانکرمانشاه پوشش گیاهی جانوری کرمانشاه بافت قومی و مذهبدانلود پاورپوینت آشنایی با استان کرمانشاه|40280248|k-status|استان کرمانشاه,صنایع دستی و سوغات کرمانشاه,غذاهای محلی کرمانشاه,مهم ترین جاذبه های استان کرمانشاه,وضعیت کشاورزی و دامپروری در کرمانشاه,وضعیت صنعت درکرمانشاه
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد دانلود پاورپوینت آشنایی با استان کرمانشاهرا مشاهده می نمایید .

فهرست مطالب

مقدمه

تاریخچه کرمانشاه

موقعیت جغرافیاییکرمانشاه

کوهها و رودخانه های مهم کرمانشاه

آب و هوای استانکرمانشاه

پوشش گیاهی جانوری کرمانشاه

بافت قومی و مذهبی کرمانشاه

صنایع دستی و سوغاتکرمانشاه

غذاهای محلیکرمانشاه

مهم ترین جاذبه های استان کرمانشاه

وضعیت کشاورزی و دامپروری در کرمانشاه

وضعیتصنعتدرکرمانشاه

مهمترین پتانسیل ها و قابلیت های استان کرمانشاه در بخشصنعت

داشگاههای مهم استان کرمانشاه

مهم ترین شهرهای استان کرمانشاه

منابع

مقدمه

استان کرمانشاهیااستانکرمانشاهان بامساحت ۲۴٬۶۴۰ کیلومتر مربع، هفدهمین استانایراناز نظر وسعت به‌شمار می‌رود. مختصات جغرافیایی کامل استان کرمانشاه بر رویکرهزمیناز طول جغرافیایی ۴۵ درجه و ۲۰ دقیقه و ۳۹ ثانیه شرقی تا ۴۸ درجه و ۱ دقیقه و ۵۸ ثانیه شرقی و از عرض جغرافیایی ۳۳ درجه و ۳۷ دقیقه و ۸ ثانیه شمالی تا ۳۵ درجه و ۱۷ دقیقه و ۸ ثانیه شمالیمی‌باشد.استان کرمانشاه که ۱/۵ درصد مساحت کشور را دربرمی‌گیرد، از استان‌های غربی به‌شمار می‌آید که باکشورعراقمرز مشترک دارند.این استان از شمال بهاستانکردستان، از جنوب بهاستانلرستانوایلام، از شرق بهاستانهمدانو از غرب به کشورعراقمحدود می‌شود.

بنابر تقسیمات کشوری کنونی، استان کرمانشاه شامل ۱۴ شهرستان، ۳۱ مرکز شهری، ۸۶ دهستان و ۲۷۹۳ آبادی دارای سکنهمی‌باشد.

کرمانشاه۲.۴درصد از جمعیت کشور را در خود جای داده است.

جمعیت کل استان کرمانشاه طبق آخرین سر شماری برابر استبا:۱ ۹۵۲ ۴۳۴نفر.
جمعیتی نزدیک به۸۰هزار نفر از جمعیت استان کرمانشاه را عشایر تشکیل می‌دهند که۴/۲درصد از کل جمعیت استان هستند.

تاریخچه کرمانشاه

این استان بدون وقفه در ادوار مختلف تاریخ مورد سكونت قرار گرفته است، شواهد و مدارك باستان شناختی نشان می دهد این منطقه از اولین زیستگاه هایانسان اولیهبه شمار می رفته و یكی از مراكز مهم جمعیتی در زاگرس میانی محسوب می شده است. تمامی مراحل و ادوار زندگی انسان از عهد حجر تا دوره های تمدنی پیش از تاریخ و سپس تا تشكیل حكومت های بزرگ سیر تطاور خویش را در این محدوده طی كرده است. به طوریكه غار شكارچیان بیستون نكات جالبی را درباره سابقه زندگی بشری در دوران پارینه سنگی در ایران روشن می دارد.

پس از این دوره در حدود9هزار سال پیش به علت گرم شدن هوا انسان غار را ترك كرده و روی به یكجانشینی می آورد كه این حركت موجب زراعت و دامپروری و براثر آن روستا نشینی می شود كه بدون شك نخستین روستاها در این استان شكل گرفته كه از جمله آنها می توان گنج دره هرسین، گاكیه و تپه سراب اشاره كرد.

استان كرمانشاه در دوره ساسانی بیش از هر دوره دیگری از اعتبار و رونق خاصی برخوردار بوده است. این منطقه همواره مورد توجه شهریاران ساسانی بوده و به علت نزدیكی با تیسفون پایتخت آنها، ایام تابستان را در قصور ییلاقی اینجا می گذرانده اند. در اخبار مورخان اسلامی به كرات آمده كه خسرو اول در نواحی تاق بستان قصوری ساخته بود كه در آنها از فغفور چین ورای هند و قیصر روم و دیگر حكمرانان روزگار پذیرایی كرده است.

با شكست ساسانیان توسط مسلمین، مردم این منطقه برخلاف برخی مناطق دیگر جزء اولین مردمانی بودند كه به دین مقدس اسلام ایمان آورده و به ترویج آن پرداختند.

مسجد عبدالله بن عمر در ریجاب كه یكی از قدیمی ترین مساجد صدر اسلام است. یادگاری از آن زمان می باشد.

فایل پاورپوینت 70 اسلاید