دانلود پاورپوینت آشنایی با زندگانی شهید مهدی زین الدین

فهرست مطالب مقدمه دوران پر فراز ونشیب کودکی و نوجوانی فعالیت های سیاسی شهید زین الدین فعالیت های مهم شهید زین الدین در جنگ تحمیلی ویژگی های شهید زین الدین نحوه دانلود پاورپوینت آشنایی با زندگانی شهید مهدی زین الدین|40280566|k-status|شهید مهدی زین الدین,فعالیت های سیاسی شهید زین الدین,ویژگی های شهید زین الدین,نحوه شهادت مهدی زین الدین
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد دانلود پاورپوینت آشنایی با زندگانی شهید مهدی زین الدینرا مشاهده می نمایید .

فهرست مطالب

مقدمه

دوران پر فراز ونشیب کودکی و نوجوانی

فعالیت های سیاسی شهید زین الدین

فعالیت های مهم شهید زین الدین در جنگ تحمیلی

ویژگی های شهید زین الدین

نحوه شهادت

منابع


مقدمه

جنگی که در شهریور ۱۳۵۹ هجری شمسی توسط دیکتاتور معدوم عراق، صدام حسین به مردم ایران تحمیل شد؛ ظهور اسطوره‌هایی رادر پی داشت که غیر از تاریخ صدر اسلام، در هیچ برهه‌ای از تاریخ بشرنشانی از آن‌ها نیست. ومهدی زین الدین یکی از این اسطوره هاست؛ اسطوره‌ی زنده.

شهید زین الدین فرمانده ای بود که اخلاق و منش او باعث شد تا بسیاری از نیروهایی که تحت فرمان او بودند نماز شب بخوانند.

با آغاز جنگ و رشادت‏های فراوانی که شهید زین‏الدین از خود به ثبت رساند، فرماندهان را برآن داشت تا مسئولیت‏های حساس و کلیدی را به او واگذار کنند و بدین ترتیب، زین‏الدین به عنوان مسئول شناسایی یگان‏‌ها انتخاب شد.

سرانجام در 27 آبان سال 1363 به آروزی خود رسید و در سن 25 سالگی همراه با برادرش به شهادت رسید.

دوران پر فراز ونشیب کودکی و نوجوانی

مهدی زین‌الدین در سال ۱۳۳۸ درتهرانبه دنیا آمد.

مادرش که بانویی مانوس با قرآن و آشنای با دین و مذهب بود برای تربیتفرزندش کوشش فراوانی نمود. داشتن وضو، مخصوصاً هنگام شیردان فرزندانش برایش فریضه بود و با مهر و محبت مادری، مسائل اسلامی را به آنها تعلیم می‌داد.پدر مهدی زین‌الدینکتاب‌فروشیداشت و او بیشتر اوقات فراغت خود را در دوران نوجوانی به فروشکتابو کار در کتابفروشی می‌گذراندوی به دلیل استعداد بی‌نظیریکه داشت، پایه‌های تحصیلی دوره ابتدایی را به صورت متفرقه می‌خواند و با نمره خوبی قبول می شد. هوش وی در حدی بود که او توانست در دوران کودکی خود، قرآن را بدون معلم بیاموزد. زمان نوجوانی وی مصادفبا آغاز دوران تبعید آیت الله مدنی به خرم آباد بود، وی در آنجا از محضر این معلم اخلاق بهره مند شد و در این دوران به انجام کارهای سیاسی گرایش یافت و راه رسم مبارزه با رژیم ستم شاهی را آموخت.

فایل پاورپوینت 19 اسلاید