دانلود پاورپوینت آشنایی با استان سمنان

فهرست مطالب مقدمه موقعیت جغرافیایی و جمعیتی وضعیت آب وهوایی سمنان مهم ترین کوههای استان سمنان اقوام ساکن در استان سمنان مهم ترین رودهای استان سمنان جاذبه های گردانلود پاورپوینت آشنایی با استان سمنان|40280571|k-status|استان سمنان,موقعیت جغرافیایی و جمعیتی استان سمنان,وضعیت کشاورزی و دام پروری در استان سمنان,مهم ترین صنایع دستی سمنان,جاذبه های گردشگری استان سمنان
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد دانلود پاورپوینت آشنایی با استان سمنانرا مشاهده می نمایید .


فهرست مطالب

مقدمه

موقعیت جغرافیایی و جمعیتی

وضعیت آب وهوایی سمنان

مهم ترین کوههای استان سمنان

اقوام ساکن در استان سمنان

مهم ترین رودهای استان سمنان

جاذبه های گردشگری استان سمنان

سوغاتی های مهم استان سمنان

غذاهای محلی استان سمنان

مهم ترین صنایع دستی سمنان

وضعیت کشاورزی و دام پروری در استان سمنان

وضعیت صنعت در استان سمنان

مهم ترین دانشگاههای استان سمنان

موقعیت ویژه اقتصادی و اجتماعی سمنان

مهم ترین شهرستان های استان سمنان

منابع

مقدمه

استان سمنانیکی از پهناورترین استان‌های کشورایراناست.

در گذشته استان سمنان كنونی با نام‌های قومس، كومس یا كومش به عنوان یكی از ایالت‌های ایران (شامل نواحی سمنان، دامغان،شاهرود، بسطام، ولایت جندق و بیابانك) شناخته می‌شد.

این استان در دامنه‌های جنوبی رشته كوه‌های البرز و در بخشی از دشت كویر واقع شده است كه بیش از نیمی از سطح استان را تشكیلمی‌دهد.

استان سمنان از شمال با استان‌های گلستان و مازندران، از شمال شرق با استان خراسان شمالی، از شرق با استان خراسان رضوی، ازجنوب با استان‌های یزد و اصفهان و از غرب با استان‌های تهران و قم همسایه است.

نکته جالب توجه این است که رئیس‌جمهوری‌های ایران از سال ۱۳۸۴ تاکنون از این استان بوده‌اند.

موقعیت جغرافیایی و جمعیتی استان سمنان

استان سمنان با مختصات جغرافیایی ۱۵َ˚۳۴ تا ۲۰َ˚۳۷ عرض شمالی و ۵۰َ˚۵۱ تا ۰۳َ˚۵۷ طول شرقی و وسعت ۹۶۸۱۶ كم، ۹/۵درصد از مساحت ایران را در بر می‌گیرد.

این استان از نظر وسعت ۴ برابر استان تهران است استان سمنان هم اکنون دارای هشت شهرستان است که عبارتند از : سمنان ،شاهرود ، دامغان ، گرمسار ، مهدیشهر ، آرادان ، میامی و سرخه.

این استان با مساحت ۹۷۴۹۱ کیلومتر مربع هفتمین استان پهناور کشور با جمعیتی برابر ۶۳۶۰۰۰ نفر می باشد .

همسایگی استان سمنان با استان‌های خراسان رضوی و تهران موجب شده راه ارتباطی این دو استان(جاده تهران-مشهد) از استان سمنان عبورکند. همچنین جاده‌های ارتباطی بین استانهای شمالی (خراسانشمالی،گلستانومازندران) و استان‌های مرکزی (یزدواصفهان)از این استان عبور می‌کند.

فایل پاورپوینت ۵۹ اسلاید