پاورپوینت گردشگری سلامت و رویکردی نوین در استفاده از دیجیتال مارکتینگ

پاورپوینت گردشگری سلامت و رویکردی نوین در استفاده از دیجیتال مارکتینگ دانلود پاورپوینت گردشگری سلامت و رویکردی نوین در استفاده ازدیجیتال مارکتینگ با 124 اسلاید پاورپوینت گردشگری سلامت و رویکردی نوین در استفاده از دیجیتال مارکتینگ|42103295|k-status|پاورپوینت گردشگری سلامت ,پاورپوینت مهمترین مقصدهای گردشگری درمانی جهان,پاورپوینت چالش های گردشگری سلامت,پاورپوینت مهمترین بازارهای هدف گردشگری درمانی درآسیا
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد پاورپوینت گردشگری سلامت و رویکردی نوین در استفاده از دیجیتال مارکتینگرا مشاهده می نمایید .پاورپوینت گردشگری سلامت و رویکردی نوین در استفاده از دیجیتال مارکتینگ

دانلود پاورپوینت گردشگری سلامت و رویکردی نوین در استفاده ازدیجیتال مارکتینگ با 124 اسلاید تخصصی ppt


مشخصات فایل
تعداد صفحات124
حجم8002/837 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیppt

توضیحات کامل

پاورپوینت،گردشگری سلامت و رویکردی نوین در استفاده ازدیجیتال مارکتینگ

گردشگری سلامت و رویکردی نوین در استفاده از دیجیتال مارکتینگ

نظربه اهمیت صنعت گردشگری دربرهه فعلی و اینکه صنعت گردشگری ؛بعد از صنعت نفت و خودروسازی،یکی از صنعت های درآمدزای جهانی محسوب می شود که با کمترین سرمایه گذاری بیشترین در امد را عاید سرمایه گذاران و صاحبان کسب وکارهای گردشگری می نماید و از طرفی «بازار گردشگری سلامت به عنوان یکی از صنایع درآمـدزا و رقابتی در دنیا مطرح شده و از حوزه های نوین گردشگـری است. در سطـح کلان، دولت ها علاقه مند به بهره مندی از مزایای اقتصـادی ناشی از این صنعت هستند. بنابراین رقابت فزایندهای میان کشورهای مختلف به ویژه کشـورهای در حال توسعه آسیـایی برای جذب گردشگـران سلامت آغاز شده است. چرا کـه با توجه به ارزآوری بالای این صنعت، نقش بسیار مؤثری در رشد و توسعه اقتصادی جامعه میزبان خواهد داشت. سفر برای درمان و بازیابی توان از مهمترین اهداف گردشگری سلامت است و اغلب اوقات، حول دریافت خدمات درمانی، فعالیت های اوقات فراغت نیز به بسته سلامت بیمار اضافه می شود.

-مفهوم گردشگری سلامت

گردشگری سلامت شامل افراد و گروههایی هست که برای استفاده از تغییر آب وهوا (با هدف پزشکی ودرمانی)، استفاده از آبهای معدنی، گذراندن دوران نقاهت، معالجه ونظایر آن اقدام به مسافرت میکنند. سازمان جهانی گردشگری، گردشگری سلامت را به طور خاص چنین تعریف میکند: استفاده از خدماتی که به بهبود یا افزایش سلامتی وروحیه فرد با استفاده از آبهای معدنی، آب و هوا یا مداخلات پزشکی منجر میشود و در مکانی خارج از محل سکونت فرد و در مدت زمانی بیش از ۲۴ ساعت و کمتر از یکسال به طول میانجامد. مقصود از گردشگری درمانی، رفتن به مکانهایی است که فرد بتواند از خدمات پزشکی آن مکان استفاده کند. چنین سفری مستلزم فعالیتهای گوناگونی میشود که در هر یک، مسئله بهداشت و سالمت فرد یا جهانگرد مدنظر است.

-مقایسه ارزی آوری گردشگر سلامت نسبت به گردشگران معمولی

برآورد شده ا ست یک گردشگر سلامت، سه برابر گردشگر معمولی باعث ارزآوری می شود. در حال حاضر، با توجه به کم هزینه بودن و پردرآمد بودن این صنعت، بسیاری از کشورهای علاقمند به توسعه گردشگری، توجه خود را بر این بخش از صنعت گردشگری متمرکز و برای آن برنامه ریزی می کنند. امروزه مهمترین مقاصد این نوع گردشگری کشورهای در حال توسعه ای است که به لحاظ هزینه ای مقرون به صرفه و از نظر توسعه دانش و تکنولوژی پزشکی نیز از استانداردهای لازم برخوردارند.

-اهمیت صنعت گردشگری برای کشورهاازمنظر افزایش امید به زندگی درسطح جهانی

صنعت گردشگری دارای شاخه های متعددی ا ز جمله «گردشگری پزشکی، گردشگری صحت، گردشگری مذهبی، گردشگری انبوه، گردشگری تجاری و ...» است. در طول سالیان اخیر با توجه به افزایش امید به زندگی در سطح جهانی و پیر شدن جمعیت دنیا، گردشگری سلامت که متشکل از گردشگری پزشکی و گردشگری صحت می شودا همیتب سزایی درب ین کشورها یافته ا ست.

-کسب‌وکارهای حوزه‌ی بهداشت و سلامتی

سلامتی مهم‌ترین دغدغه‌ی افراد در زندگی‌ شخصی‌شان است. علاوه بر آن، این صنعت یکی از صنایع پررقابت است و هر کسب‌وکاری که بتواند اعتماد بیافریند، موفق‌تر خواهد بود.

یکی از مزیت‌های بسیار مهم استراتژی بازاریابی ویدیویی برقراری ارتباط با مخاطب و جلب اعتماد او است، لذا بهترین شیوه‌ی بازاریابی برای کسب‌وکارهای حوزه‌ی سلامتی محسوب می‌شود.

تحقیقات نشان داده‌اند که حدود ۷۹% از افراد وب‌سایت‌های تولیدکننده ویدیو را دنبال می‌کنند و ۶۳% از افراد بعد از مشاهده‌ی ویدیوهای تولیدشده توسط برندها آن را با دیگران به اشتراک می‌گذارند و یا در مورد اطلاعاتی که دریافت کرده‌اند، با دیگران صحبت می‌کنند.

-بازاریابی خدمات پزشکی

در فرآیند خرید و فروش کالا یا خدمات طبیعتا مشتریان به منافع خود توجه دارند و محصولاتی را انتخاب می کنند که در وهله اول به آن نیاز داشته باشند؛ ‏در عین حال تامین کننده تمامی منافع مالی و معنوی آنان باشد. بنابراین در بین فروشندگان منتخب، کسی را انتخاب می کنند که محصولی با حداکثر کیفیت و حداقل قیمت (به نسبت کیفیت) را به آنها ارائه کند. خدمات پزشکی و حوزۀ سلامت نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در حالی که در گذشته نه چندان دور، تحقیقات مشتریان برای انتخاب خدمات برتر در محدوده جغرافیایی مشخصی صورت می گرفت و تنها در شرایط خاص و برای دریافت محصولات به خصوص، متحمل هزینه سفر می شدند، اما امروز به مرور و با سهولت رفت و آمد بین کشورها، مخاطبان حوزه سلامت نیز فضای انتخاب را گسترش دادند؛‏ مخاطبانی که تحت عنوان توریست سلامت از آنها نام برده می شود

-جایگاه رسانه های اجتماعی در توسعه بازاریابی گردشگری الکترونیکی ایران

بازاریابی در صنعت گردشگری در دوره های مختلف بر اساس رسانه هایی که در دسترس متولیان این صنعت بوده، انجام شده و با ظهور «رسانه های جدید»، این نوع فعالیت بازاریابی هم باید تغییر می کرد. رسانه های جدید عصر ما، مانند شبکه های اجتماعی، باداشتن قابلیت چند رسانه ای و به اشتراک گذاری، فرصت بسیار مناسبی برای ارائه شیوه جدیدی در عرصه بازاریابی هستند.

با توجه به افزایش تقاضای گردشگران سراسر جهان برای سفر، ابزار رسانهای در این دوران برای معرفی جاذبه های گردشگری و جذب گردشگران بسیار اهمیت پیدا میکند.

رسانه های اجتماعی از قابلیت های بالایی برای بازاریابی در صنعتی که با روحیات و تفریحات مردم ارتباط دارد، برخوردار است. به اشتراک گذاری تصاویر، فیلم، گفتگو،آلبوم، تگ، دایره های دوستان و از امکاناتی است که مخاطبان را جذب میکند وتوراپراتورها می توانند در این شرایط از طریق امکانات ذکر شده در تعریف پکیج های

سفر، هزینه و نوع خدمات خود، با مشتری ارتباط بر قرار کنند.

-بازاریابی گردشگری، موضوع مهم شرکت های گردشگری

در عرصه هتل داری و گردشگری مسئله بازاریابی اهمیت بالایی داشته و همین امر موجب شده تا شرکت های فعال برای کسب سود بیشتر هزینه های بسیاری را به کار گیرند تا نتیجه بیشتری عاید آنها شود. از این رو باید سهم بازاریابی گردشگری را در صنعت گردشگری و هتل داری امری مهم تلقی کرد که همیشه سرمایه گذاری های بزرگی در زمینه آن صورت می گیرد و اغلب اوقات نیز نتایج خوبی را برای افراد فراهم می آورد. البته مسئله بازاریابی در هر صنعت و حرفه ای باید به کار گرفته شود و تنها شامل گردشگری نمی شود. اما برای صنعت گردشگری و هتل داری موضوع مهم به شمار می رود. مدیران بخش بازاریابی شرکت های گردشگری که یکی از فعالان این عرصه به شمار می روند، برای مشتریان مهم خود تورهایی با آفرهای بزرگ و ویژگی های قابل توجه در نظر می گیرند تا مشتری را به یک مشتری بلند مدت تبدیل نمایند. بازاریابی تنها تبلیغ و فروش را دربرنمی گیرد و چندین عناصر دیگر بوده که بدنه آن را تشکیل می دهند. از جمله باید به کالا، قیمت، توزیع، تحقیق، سیستمهای اطلاعات و برنامه ریزی اشاره کرد. با این عناصر می توان سیستم بازاریابی بزرگی به ارمغان آورد که چه در گردشگری در سایر صنایع مفید واقع می شود.

-توریسم در چنگال شبکه‌های اجتماعی

دوره، دوره شبکه‌های اجتماعی و بعید است کسی از نفوذ خارق‌العاده این شبکه‌ها در عمیق‌ترین لایه‌های زندگی فردی و اجتماعی آدم‌ها بی‌خبر باشد. بنا به آمارهای رسمی، بیش از ۷۰ درصد افراد ۱۸ تا ۲۹ سال به گوشی‌های هوشمند دسترسی دارند و شگفت‌انگیز این‌که بنا بر نتایج منتشر شده یک نظرسنجی، حتی در محیط‌های روستایی هم شاهد نفوذ حدودا ۴۰درصدی شبکه‌های اجتماعی موبایل‌پایه هستیم.

یکی از بخش‌هایی که بخوبی می‌توان از شبکه‌های اجتماعی مجازی در جهت پیشبرد و توسعه آن بهره جست، گردشگری است. براساس آمار پژوهشی که سال ۹۰ در شهر اصفهان انجام شده، ۷۹ درصد از گردشگران خارجی از کاربران فعال شبکه‌های اجتماعی هستند. ۱۰ درصد دیگرشان هم به طور غیرمستقیم از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در افزایش اعتماد و کاهش ریسک سفر گردشگران نسبت به یک مقصد مسافرتی خاص نقش داشته باشد. حتی بدون در نظر گرفتن نتایج این نظرسنجی هم می‌توان بر پایه پژوهش‌های عمومی انجام شده درباره شبکه‌های اجتماعی، نقش مهم آنها در توسعه گردشگری را استنباط کرد. شبکه‌های اجتماعی بواسطه تاثیرگذاری روی متغیرهای رفتاری، بر جذب گردشگران خارجی به مقاصد گوناگون تاثیرگذار هستند. در شرایطی که مسافران ایران خصوصا در اروپا و آمریکا بشدت زیر بمباران اطلاعات غلط هستند و رسانه‌های غربی در غیاب محصولات رسانه‌ای اثرگذار ما نهایت تلاش را برای افزایش ریسک سفر به ایران می‌کنند، استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی می‌تواند نقش بسزایی در توسعه گردشگری ایران داشته باشند.

-اهمیت گردشگری سلامت از منظر بازاریابی

امروزه صنعت گردشگری در معادلات بین المللی از نقش بسزایی برخوردار شده است وازلحاظ درآمدزایی با ۱۰۰۰میلیارد دلاربعد از صنعت نفت و خودرو در رده سوم جهانی قرار می گیرد.پیش بینی شده است تا سال ۲۰۲۰میلادی صنعت گردشگری لحاظ درآمدزایی در رتبه اول جهانی قرار بگیرد. صنعت گردشگری دارای شاخه های متعددیا ز جمله «گردشگری پزشکی، گردشگری صحت، گردشگری مذهبی، گردشگری انبوه، گردشگری تجاری و ...» است. در طول سالیان اخیر با توجه به افزایش امید به زندگی در سطح جهانی و پیر شدن جمعیت دنیا، گردشگری سلامت که متشکل از گردشگری پزشکی و گردشگری صحت می شودا همیت بسزایی دربین کشورها یافتها ست. کشورهای هندوستان، تایلند، سنگاپور، ترکیه، مالزی،ا ردن وا مارات پیشتازان صنعت توریسم سلامت در دنیا هستند. در این میان ایران با توجه به مزیت های خود از جمله کیفیت بالای خدمات پزشکی، قیمت پایین ارائه خدمات سلامت و وجود منابع طبیعی، تاریخی و مذهبی دارای مزیت نسبی در این زمینه است.

-عوامل محرک در بازار گردشگری پزشکی

ازاواسط دهه۱۹۹۰عوامل چندی دست به دست هم دادند تا گردشگی پزشکی تقویت شود. در کشورهای سمت تقاضا )عوامل رانشی( هر کدام از موارد زیر می تواند موجب پیدایش این انگیزه شود تا علی رغم وجود برخی مشکلات، افراد خدمات مذکور را در کشورهای دیگر دریافت نمایند.

- هزینه: مزیت های هزینه ای که کشورهای کمتر توسعه یافته و کشورهای صنعتی جدید بر کشورهای توسعه یافته در امر خدمات پزشکی دارند، موجب ظهور این پدیده شده است.

- رشد تقاضا: در سالیان اخیر، رشد تقاضا برای دریافت خدمات درمانی به دلایلی همچون افزایش جمعیت مسن کشورهای توسعه یافته، سیری صعودی داشته است. همین امر زمانی که بیماران باید در نوبت انتظار بمانند را بسیار طولانی می نماید.

- بیمه: به علت هزینه زیاد بیمه درمان، گروه کثیری از مردم کشورهای توسعه یافته بالغ بر چهل میلیون امریکایی بیمه درمان ندارند. عدم ًاین بیمه را ندارند. مثلا جراحی های زیبایی، یکی از ً پوشش بیمه ای بسیاری از عمل های جراحی، خصوصا دلایل دیگر در افزایش گردشگـران پزشکی است. این امر کـه مقوله ای جدا از بالا بودن هزینه بیمه پزشکی است، به کاهش پوشش و مزایای بیمه نامه ها اشاره دارد. یعنی در حالیکه افراد باید هزینه بالای بیمه را بپردازند، با کاهش مزایای بیمه نامه مواجه هستند. این امر خود انگیزه مسافرت به دیگر کشورها برای دریافت خدمات پزشکی را افزایش می دهد.

-اهمیت صنعت گردشگری در جهان

صنعت گردشگری در پنج دهه گذشته به یک صنعت جهانی، بسیار رو به رشد و پویا مبدل گشته است. علل اصلی این رشد را باید در عواملی از قبیل افزایش نقل، تغییر شیوه زندگی و ارزش های ثروت و درآمد ملی، بهبود سیستم حمل و مصرف کنند گان، افزایش زمان فراغت، جهانی شدن و فضای باز بین المللی، رویدادهای ویژه، افزایش سطح آموزش، پیشرفت تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات، بازاریابی مقصدهای گردشگری و بهبود زیرساخت های گردشگری دانست.

-گردشگری پزشکی و رویکرد خدمت به بیماران

درگردشگری پزشکی آنچه که مهم است و در رویکرد بازاریابی مدرن به بازاریابی دهان به دهان نیز گفته می شود،هدف مدیران کسب وکارهای گردشگری خدمت به بیماران و جلب رضاین آنان است که منجر به رونق صنعت گردشگری پزشکی می شود.

-گردشگری به عنوان یک پدیده اجتماعی- اقتصادی

گردشگری به عنوان یک پدیده اجتماعی- اقتصادی گردشگری به عنوان یکی از مهمترین محرک های توسعه اجتماعی-اقتصادی در سطح بین المللی مطرح است.

امروز حجم تجارت گردشگری برابر و یا حتی بیشتر از صادرات نفت، محصولات غذایی و اتومبیل است. گردشگری امروزه به یکی از بازیگران اصلی در تجارت بین الملل تبدیل شده است و در آن واحد یکی از مهمترین منبع درآمدی برای کشورهای در حال توسعه است. کشورها و مقصدهای مختلف گردشگری برای بالا بردن سهم خود از درآمدهای گردشگری بین المللی به شدت با هم در رقابت هستند. در این میان بین گردشگری سلامت با سهمی در حدود یک سوم درآمد های حاصل از گردشگری یکی از بخش های بسیار مهم صنعت گردشگری محسوب می شود که بخش گردشگری پزشکی آن با رشد سالانه ۹درصدکه پیش بینی شده بودتا سال ۲۰۱۷به ۲۰درصد برسدپررشد ترین قسمت صنعت گردشگری است که مقصدهای زیادی در حال رقابت در این بخش از بازار جهانی گردشگری هستند.

-سهم انواع گردشگری در مسافرت های بین المللی

در رابطه با تخمین بازار گردشگری سلامت بین شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی در سطح جهان اختلاف نظرت زیادی وجود دارد و این موضوع شاید به جهت اختلاف در تعاریف گردشگری سلامت باشد. با این وجود بازار گردشگری تندرستی بر اساس آمار سازمان جهانی گردشگری پزشکی یک بازاربه سرعت در حال رشد ۴۳۹میلیارد دلاری استو اجلاس جهانی تندرستی آبدرمانی ها امار کل گردشگری سلامت را حدود یک سوم درآمد۱/۵تریلیون دلاری گردشگری بین المللی تخمین زد بازاری به سرعت در حال رشد و تجارتی عظیم و بزرگ که کشورها و مقصدهای مختلف جهان برای بالا بردن سهم خود از آن به شدت در حال رقابت هستند.

-مهمترین بازارهای هدف گردشگری درمانی درآسیا

مهمترین بازارهای هدف مقصدهای گردشگری درمانی در آسیا، کشورهای واقع در منطقه آسیا و امریکای شمالی هستند. امریکای شمالی و آمریکای لاتین نیز تبادلات گردشگری درمانی با یکدیگر دارند. گردشگران درمانی منطقه خاورمیانه در جستجوی خدمات بهتر به منطقه های اروپا و آسیا سفر می کنند. بخشی از آنان نیز خدمات خود را از کشورهای منطقه دریافت آسیا و آمریکای شمالی ً می کنند. مقصد گردشگران درمانی منطقه اروپا نیز عمدتا هستند.

-مهمترین مقصدهای گردشگری درمانی جهان

کشورهای مکزیک و کاستریکا در منطقه امریکای شمالی و مرکزی، برزیل در امریکای جنوبی، هند، تایلند، سنگاپور، فیلیپین و مالزی در آسیا از مهمترین مقصدهای گردشگری درمانی هستند. کشورهای کوبا، مجارستان، ترکیه، اردن، چین، کره شمالی،آفریقای جنوبی و امارت از مقصدهای رو به رشد و نوظهور در این حوزه هستند.

-چالش های گردشگری سلامت

اهمیت اقتصادی و روند رو به رشد این صنعت در سطح بین المللی باعث شده است که برخی از کشورهای منطقه مانند ترکیه، اردن و امارات متحده برنامه ها و سیاست هایی را با هدف توسعه گردشگری سلامت و جذب بالا بردن سهم خود از گردشگری سلامت منطقه و جهان دنبال کنند. ظهور رقبای نو ظهور در سطح منطقه در حوزه گردشگری سلامت، نبود سیستم نظارتی مناسب و عدم برخورداری از یک برنامه منسجم و استراتژیک در حوزه توسعه این صنعت پر رشد و همچنین در چند سال اخیر ظهور پدیده هایی چون دلالیزم در زمینه عرضه خدمات درمانی به بیماران بین المللی که آسیب های جدی به کیفیت تجربه گردشگری سلامت بین المللی در کشور وارد ساخته است.

-چالش های گردشگری سلامت در ایران

رقابت های غیراصولی و دلالیزم ،در نهایت باعث می شود همچنان که الان هم شاهد آن هستیم که ایران به عنوان یک مقصد گردشگری سلامت در منطقه سهم خود را از این بازار درآمدزا و به سرعت رو به رشد را به نفع رقبای منطقه ای اش از دست بدهد. به طوری که این صنعت به دلیل اهمیتش برای توسعه تجارت بین الملل و کسب درآمدهای ارزی از حمایت بالای دولت ها برای توسعه برخوردار است و برنامه های استراتژیک و عملیاتی بلندمدتی را برای توسعه و ساماندهی صنعت گردشگری سلامت دنبال می کنند و از بخش های دارای اولویت برای این کشورهای محسوب می شود.

فهرست

گردشگری سلامتَ

دیباچه

تعریف گردشگری پزشکی

مفهوم گردشگری سلامت

انواع گردشگری سلامت

گردشگری سلامت و انواع آن ازمنظرکافمن و مولر

بازاریابی درگردشگری پزشکی

(PS7) راهبردهای بازاریابی در کشورهای مختلف در زمینه ی گردشگری پزشکی

استراتژی بازاریابی ویدیویی و صنایعی که به آن نیاز جدی دارند

کسب‌وکارهای حوزه‌ی گردشگری و توریسم

کسب‌وکارهای حوزه‌ی بهداشت و سلامتی

دلایل انتخاب افراد برای سفرهای بین المللی جهت دریافت مراقبت های سلامت

دو توسعه ی مرتبط که تقاضا برای گردشگری پزشکی را تسهیل مینمایند

دلایل رضایت گردشگران پزشکی از درمان در تایلند

مسایل اخلاقی در گردشگری پزشکی و تأثیر آن برنظام سلامت

تغییر نگرش نسبت به گردشگری پزشکی

مسایل اخلاقی مربوط به بیماران داخلی

دلایل رشد جهانی گردشگری پزشکی

مسایل اخلاقی مربوط به بیماران خارجی

جایگاه رسانه های اجتماعی در توسعه بازاریابی گردشگری الکترونیکی ایران

گردشگری الکترونیکی

مدیریت رضایت مشتری، بارویکردفرآیندهای مدل سوئیفت

ارزیابی نقش فناوری اطلاعات در ارتقای صنعت گردشگری جزیره کیش

نقش فناوری اطلاعات درتوسعه صنعت گردشگری-مطالعه موردی کشورایران

نقش فناوری اطلاعات درتوسعه گردشگری جزیره کیش

قابلیت های جزیره کیش برای صنعت گردشگری

استراتژی بازاریابی ویدیویی برای آژانس‌های بازاریابی

بازاریابی گردشگری، موضوع مهم شرکت های گردشگری

تأثیر تبلیغات شفاهی بر صنعت گردشگری

دلایل قدرت تاثیر گذاری ارتباط دو طرفه یا همان تبلیغ شفاهی

‫توریسم در چنگال شبکه‌های اجتماعی‎

چگونه تکنولوژی نوآوری را به گردشگری پزشکی اضافه می کند- گردشگری پزشکی در هند

زیرساخت های گردشگری پزشکی در هند

نقش تکنولوژی در گردشگری پزشکی

عوامل موثر بر توسعه گردشگری درمانی

دیجیتال مارکتینگ پزشکی : گام دوم شبکه های اجتماعی برای پزشکان

شبکه های اجتماعی برای ارتقای بازاریابی پزشکان و مراکز درمانی چه می‌کند؟


چگونه در توریسم ‌سلامت «برند» شویم

عوامل موثر بر توسعه گردشگری درمانی

توصیه هایی برای توسعه گردشگری سلامت

دیجیتال مارکتینگ پزشکی : گام دوم شبکه های اجتماعی برای پزشکان،نقش شبکه های اجتماعی برای ارتقای بازاریابی پزشکان و مراکز درمانی

. نقش شبکه‌های اجتماعی در بهبود بیماران، انتقال فوری اطلاعات، گرفتن بازخوردها و بهبود ارتباط پزشک و بیمار

گردشگری و تأثیرات اقتصادی آن در ایران

جایگاه رقابتی گردشگری ایران در مقایسه با رقبای منطقه خاورمیانه و آفریقای شاملی

شاخص های کلان اقتصاد گردشگری از منظر گزارش جهانی سفر و گردشگری

دسته بندی آثار گردشگری از منظر شورای جهانی سفر و گردشگری

انواع تأثیر گردشگری بر تولید ناخالص داخلی ازمنظر شورای جهـانی سفر و گردشـگری

مشکلات و چالش های موجود در مسیر توسعه گردشگری سلامت

تحلیلی بر وضعیت گردشگری سلامت ایران و کشورهای جهان- سهم انواع گردشگری در مسافرتهای بین المللی

تحلیلی بر وضعیت گردشگری سلامت ایران و کشورهای جهان- سهم انواع گردشگری در مسافرتهای بین المللی-ازمنظر مهمترین منطقه گردشگری پزشکی در جهان منطقه آسیا

دلایل سفرگردشگران درمانی به سایرکشورها

مهمترین بازارهای هدف مقصدهای گردشگری درمانی در آسیا،ازمنظرمک کنزی

دلایل سفرهای درمانی ازمنظر انجمن بین المللی گردشگری درمانی MTA))

وضعیت گردشگری درمانی در آسیا، خاورمیانه و ایران

دلالی در گردشگری و چالش سهم ایران دربازار گردشگری

تحلیلی بر وضعیت گردشگری درمانی تایلند

نقش دولت و بخش خصوصی در گردشگری سلامت تایلند

تبلیغات اثربخش بین المللی گردشگری در تایلند

نقش بخش خصوصی تایلند در ارتقای گردشگری پزشکی

تحلیلی بر وضعیت گردشگری درمانی هندوستان

تحلیلی بر وضعیت گردشگری درمانی کرهٔ جنوبی

گردشگری سلامت-مطالعه موردی بیماران اماراتی درکره جنوبی

جامعه هدف گردشگری سلامت در کره جنوبی

الزامات برنامه ریزی توسعه پایدار روستایی

ﺟﺎﻳﮕﺎﻩ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺩﺭ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﺎﺯﺍﺭﻳﺎﺑﻲ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ ﺍﻟﻜﺘﺮﻭﻧﻴﻜﻲ ﺍﻳﺮﺍﻥ

غلبه بر چالش های کارآفرینی در حوزه‌ی پزشکی ؛ کارآفرین شدن در بخش سلامت

نقش تکنولوژی در گردشگری پزشکی

چگونه در توریسم ‌سلامت «برند» شویم

عوامل موثر بر توسعه گردشگری درمانی

شش استراتژی مجازی برای بازاریابی گردشگری

استراتژی غافلگیری و خوشحال کردن در فرودگاه

استراتژی. مراکز محلی گردشگری خود را با یک هسته مرکزی پشتیبانی کنید

استراتژِی آموزش و برنامه‌ریزی برای مسافران منفی و ناراضی

استراتژی استفاده از داده‌های اجتماعی برای درک بهتر بازدیدکنندگان خارج از بازار

تحلیلی بر وضعیت گردشگری درمانی فیلیپین

اقدامات دولت و بخش خصوصی

مزیت های گردشگری دولت فلیپین

خدمات، مقاصد و بازارهای هدف کشورفلیپین

تحلیلی بر وضعیت گردشگری درمانی کوبا

تحلیلی بر وضعیت گردشگری درمانی ترکیه

کشورهای امن و خطرناک گردشگری سلامت در سال ۲۰۱۵

بهترین راهکارهای دیجیتال مارکتینگ در گردشگری

مزایای بازاریابی دیجیتال در صنعت گردشگری

روندهای بازاریابی دیجیتال گردشگری در ۲۰۱۸

۴روند بازاریابی دیجیتال گردشگری در ۲۰۱۸

چرا پزشکان باید دیجیتال مارکتینگ را بیاموزند

۸۴ درصد بیماران از طریق منابع آنلاین و آفلاین به دنبال خدمات پزشکی هستند

دیجیتال مارکتینگ پزشکی : گام دوم شبکه های اجتماعی برای پزشکان

شبکه های اجتماعی برای ارتقای بازاریابی پزشکان و مراکز درمانی چه می‌کند؟


"